Čokomilka

Hoď dobre zrno do mora a vyrastie ostrov.
Indonézske príslovie

1. 12. 2010

Eliškine karamboly


Mala to rada. Neťahal ju na preteky romantický vzťah ku komusi, iba mala neskutočne rada ten mozgový výplach, ktorý jej pretekársky víkend poskytoval. Prestala vtedy myslieť na bežné starosti a naladila sa na počítanie sekúnd, okruhov, na okukávanie technického stavu voza pred závodom, mala rada zmätok a napätie tesne pred štartom v depe, mala rada čas pred hlavnými pretekmi, keď sa medzi jednotlivými stajňami konala výzvedná činnosť, obsmŕdali tam špióni a záškodníci, ktorí by mohli tesne pred pretekmi čosi pokaziť na pripravenom voze. Život v stanovom mestečku prinášal rôzne benefity ale i rôzne spoločenské protivenstvá. Prijachali do kempu s nafrčaným Fefem na sedadle spolujazdca. Ku koncu celej aférky sa dopustila ešte i tej chyby, že ho nenechala šoférovať svoje auto.
Keď vyliezali von, všetky oči okolitých postávačov, mechanikov a jazdcov sa obrátili na nich dvoch. Eliška mala hlúpy pocit, že sa tu udial akýsi tichý komplot. Akoby čakali, že sa dopustí malej nevery, že využije príležitosť, veď by predsa bola hlúpa, keby nie…hopala, omyl. V tichu, ktoré by sa dalo krájať vošla razantne do autobusu aby šupla minerálky do kuchynky a našla tam ležať na rozkladacom lôžku svojho manžela. Bol nahý, veď bolo horúco. A aby mu bolo ešte teplejšie, zohrievala ho rovnako nahá kočka, jedna z dlhonohých, čo priviedol majiteľ agentúry pre spoločníčky. Akosi prihlúplo sa zahľadela na jej tetovačku na ramene, nevládala sa prinútiť k akcii. Po troch sekundách nechápavého hľadenia vyšla z tej kraksne a išla k najbližšej fontánke.
O dve hodiny: Sedí v stane “C ako cicina” a pije borovičku. Párkojedi sa na ňu milo usmievajú. Vedľa sedí Fefe, ktorý prestal byť veľmi rýchlo naštvaný a snaží sa vyžehliť domnelú intrigu. Akoby nevedela, že ho poslal manžel, aby mal istotu, že nepríde v nevhodnej chvíli… Hučí do nej zamatovým hlasom, má to dobre nacvičené za tie roky.
“Ty, Fefe, koľko žien v živote si pretiahol” spýta sa ho znezrady Eliška.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára